Orion - Cisowianka

Orion Niedrzwica - Cisowianka Drzewce
1:1 (0:1)

19' 0-1
89' 1-1 Darmochwał (karny)

Jeden punkt zdobyty w meczu z ligowym potentatem uznać należy za sukces. Orionowcy nie byli faworytem tego meczu, ale zagrali z ambicją i z determinacją, przez co zasłużenie "wyrwali" rywalom remis dzięki bramce strzelonej w ostatnich minutach spotkania. Zapraszamy na relację oraz do klikania w meczowej ankiecie (prawa kolumna). Fotogaleria z meczu dostępna na FB.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane, ostrożne i asekuracyjne z obu stron zaś ciężar gry znajdował się w okolicach środkowego koła. Jako pierwsi poważniej zagrozili przyjezdni w 5 minucie po szybkim ataku, ale dobra interwencja Łukasza Kubackiego zapobiegła tracie gola. Po pewnym czasie zaznaczyła się przewaga gości i co raz częściej przebywali oni na połowie Orionu. Wreszcie w 19 min. meczu po wrzutce w pole karne i podbramkowym zamieszaniu podbita w górę piłka znalazła się tuż przed linią bramkową i została wepchnięta do bramki przez zawodnika Cisowianki. Orion szukał swych szans na wyrównanie i próbował przejąć inicjatywę, ale to przybysze z Drzewc stwarzali kolejne szanse na podwyższenie. M. in. w 24 minucie strzelali z dystansu obok bramki, natomiast w 40' po rzucie rożnym główkowali minimalnie ponad poprzeczką.

Także drugą połowę w lepszym stylu zaczęła Cisowianka i wydawało się, że podopieczni Łukasza Gizy mają ten mecz "pod kontrolą" i spokojnie zgarną 3 punkty. W 57' mieli kolejną szansę na drugie trafienie, ale strzał z 16 metra poszybował tuż ponad spojeniem. Z biegiem czasu co raz odważniej poczynali sobie jednak "nasi" i potrafili przez dłuższy czas zepchnąć rywali do obrony. W 81' po wrzutce Piotra Darmochwała główkował Paweł Bielak, ale udanie interweniował bramkarz Cisowianki. Starania biało-niebieskich zostały nagrodzone w końcówce meczu. Jedno z dośrodkowań z rzutu wolnego zostało przecięte ręką przez zawodnika Mineralnych, zaś arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Piotr Darmochwał.

herb Orion Niedrzwica Informacje o kadrze Orion Niedrzwica

1. Łukasz Kubacki